Jdi na obsah Jdi na menu

Rozhovory

Příspěvky

Bláboly Baracka Obamy. Tak si prskejte.

Vzhledem k chování elit Evropské unie v zásadě není jiná možnost vývoje než posílení nacionalistických tendencí v Evropě, sděluje analytička a editorka Literárních novin Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí čtenářům ParlamentníchListů.cz kromě glosování návštěvy Baracka Obamy či vývoje v Turecku přináší pohled na důležitou zásluhu české zahraniční politiky, která se vůbec nelíbí EU.

 
28. 4. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Zlobím se na generála Petra Pavla.

„Zakladatel Turecka Atatürk by se v hrobě obracel nad nynější Erdoganovou politikou. A proč nás straší pořád Ruskem, které je ekonomicky vyčerpané a má co dělat samo se sebou?“ zaznělo na besedě v ostravském Knihcentru od publicisty a dlouholetého zahraničního zpravodaje Jana Petránka, nositele řady novinářských cen. V průběhu přednášky o evropské i světové politice si zkušený korespondent, který pobýval léta v Asii i Rusku, nebral vůbec servítky a pojmenovával důležité zahraniční události velmi otevřeně.

 
20. 4. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Režisér Jiří Adamec: Miloš Zeman obstál. A neustále omílaný a ze souvislosti vytrhávaný problém „lidských práv“...

Známý režisér Jiří Adamec si od Nového roku užíval s rodinou na Floridě tepla a sluníčka, a jen co se před třemi týdny vrátil do ČR, nepřestává se prý divit tomu, co se to „doma“ děje. „Je smutné i komické zároveň, že v době, kdy svět řeší opravdu závažné problémy své existence na dlouhá léta dopředu, řeší česká politická elita a veškerý tisk tak směšné téma, jakým je trapná strkanice kolem vyvěšování vlajek Čínské lidové republiky a Tibetu,“ poznamenal k tomu pro ParlamentníListy.cz režisér. Podle něj prezident Miloš Zeman obstál v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta v Praze, jen se prý diví tomu, že se Zeman vůbec zabývá výroky nějaké zpěvačky na cenách Anděl. I další věci ale režisér prozradil...

 
19. 4. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

ČSSD jde o existenci, šokuje advokát a exposlanec. A předkládá zlý scénář

I politická strana je povinna respektovat zákony a dodržovat pravomocná rozhodnutí soudu, sociální demokraté ale nyní ukazují při sporu s advokátem Altnerem, že pro ně platí jiné zákony než pro obyčejné smrtelníky, myslí si právník a bývalý poslanec za ČSSD Pavel Němec. Podle něj by socialisté udělali v minulosti lépe, kdyby alespoň zaplatili základ pohledávky, a pak mohli napadnout vlastní žalobou vysoké úroky. Ministerstvo vnitra by prý nyní mohlo podat návrh vládě, aby projednala pozastavení činnosti ČSSD, a to do doby, než zaplatí dluh. Naší nejstarší politické straně také znovu hrozí, že přijde o svoje sídlo – Lidový dům.

 
19. 4. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Znalec cizích zemí a kultur, principál cirkusu Joo: Zkuste u muslimů postavit kostel. Ukamenují vás. Já něco podobného zažil...

Granty? K čemu, když jsou diváci? V Číně nebo Americe nás znají jen podle Havla či fotbalistů. Kočovníci jezdí světem, ale nejsou to migranti. Naši předkové odcházeli do Vídně za prací, „cirkusáci“ projezdili všechny možné státy, jak dodává principál cirkusu Jo-Joo Jaromír Joo, ovšem za prací. Světaznalý umělec v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří i o tom, jak by takové „multikulturní obohacení“ vypadalo v zemích jiných náboženství.

 
17. 4. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Tomáš Sokol pro PL: Data v Panama Papers byla získána nezákonně. A spor ČSSD a Altnera? Uvedu něco, co tu ještě nebylo

Advokát Tomáš Sokol nerozumí tomu, proč chtějí novináři zveřejňovat informace o majitelích kont v daňových rájích, protože v daňovém ráji mohou být peníze z nejrůznějších důvodů a nijak to nemusí souviset s trestnou činností. „Z hlediska trestního řízení tyto informace nemají žádnou hodnotu, pokud není možné sehnat originály těchto dokumentů, nebo věrohodně ověřit, že kopie souhlasí s originálem,“ upozorňuje Sokol. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se také zamýšlí nad příčinami prohraného sporu ČSSD s bývalým advokátem Zdeňkem Altnerem.

 
10. 4. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Návštěva čínského prezidenta byla zatím největším úspěchem Zemana. Kalousek si to video „z barikády“ za rámeček nedá.

„Zdá se, že tahle návštěva byla zatím největším úspěchem Miloše Zemana za celé jeho prezidentské období, a je normální, že v očích jeho odpůrců to všechno vypadá přesně naopak,“ vrací se v rozhovoru ParlamentníchListů.cz hudebník a novinář Ondřej Hejma k návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Podle Hejmy je ale běžné, že kolem návštěvy „operovali“ čínští „vítači“. Jsou to prý profesionálové, a je tak jasné, že dělají svou práci. „Hezké to není, ale přijde mi to lepší než hanobení státních symbolů přijíždějícího hosta,“ říká k tomu Hejma.

 
9. 4. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Jste úplně mimo. Tohle nám nebudete diktovat, udeřil na Evropskou unii generál Jiří Šedivý

Nové vize Evropské komise ohledně přerozdělování imigrantů, udělování azylu, ale i o vytvoření společného systému sociálních dávek považuje bývalý špičkový velitel české armády Jiří Šedivý za zasahování do suverenity jednotlivých států. Naopak přesun mechanizované brigády NATO do východní Evropy vidí jako krok správným směrem, protože se jedná o narovnání poměru sil. Rusové prý často provokují i velkými vojenskými cvičeními. A Severoatlantické alianci se do pozemní operace proti IS moc nechce po zkušenostech z Iráku a Afghánistánu.

 
7. 4. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Profesor z americké univerzity říká nahlas, co musí EU i NATO zásadně změnit, jinak nebude v Evropě bezpečno. A přidává varování

Podle světoznámého profesora ekonomie Milana Zeleného, se Evropa musí naučit spolupracovat. „Solidaritu, svíčky a modlitby je lépe odložit na lepší časy,“ říká. Podle něj, pokud bude EU založena na politické solidaritě a ne na hospodářské a obranné spolupráci, dokud budou NATO řídit skandinávští civilisté, Evropa se nedočká ochrany, bezpečí ani obrany. A horší než migranti budou nakonec vlastní občané v ulicích.

 
28. 3. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Senátor Doubrava udeřil: Teror. Sobotka se zbláznil.

Odložme soucit, oni ho s námi mít také nebudou. Nedivil bych se, kdyby lidi po migrantech...

„Plán probíhající invaze je podle mě jasný. Ovládnout Evropu, zbavit se všech, kteří nepřistoupí na jejich víru, zlikvidovat kulturní památky, nastolit právo šaría a tak dále,“ říká senátor Jaroslav Doubrava. A mnoho dalšího...

 
26. 3. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Celá Evropa bude německá. Nikdo už je nezastaví. Ekonom nám pověděl hodně nepěkné věci o praktikách sousedů

ROZHOVOR Zcela jiný pohled na Německo, než bývá zvykem, nabízí ekonom Karel Kříž. Upozorňuje na výhody, jaké má z Evropské unie z eurozóny i jak těží z východní části střední Evropy, protože hodně subdodávek pochází z těchto nízkonákladových ekonomik. Z trvající migrační krize zcela jednoznačně viní německou kancléřku Angelu Merkelovou a její vítací kulturu, kvůli čemuž se náš západní soused stal magnetem přitahujícím miliony lidí.

 
26. 3. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Olga Lomová: Čínské investice v Česku nevede obchodní zájem

Současný příklon české politické reprezentace k Číně se vede amatérsky, myslí si profesorka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Olga Lomová. Jedná se totiž s konzervativci místní komunistické strany. „Podporujeme síly, které mohou mít i mezinárodně destabilizující účinek. Je to nerozumné, neprozíravé a moc z toho nezískáme,“ vysvětluje sinoložka.

 
22. 3. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Martin rozjel firmu při škole, prodává superpotraviny

Martin Sedláček studuje a podniká zároveň. Původně to zkoušel s knížkami, ale nakonec uspěl se superpotravinami. Na rozjezd eshopu mu stačilo 12 tisíc korun. A jeho zákazníky jeho firmy Naturalis jsou většinou ženy. „Chce to hlavně empatii. Mluvit stejným jazykem jako ony. Například, když píšu mamince malého dítěte, ptám se, jak se má její ‚mimi’ a ona je nadšená,“ zmiňuje Martin Sedláček.

 
18. 3. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Proč propagátor Microsoftu přešel na Android

Pojďme si zahrát na bulvár. Radek Hulán, nejhlučnější propagátor Lumií, Windows a vůbec všeho od Microsoftu, koupil Android. A ne první…

 
18. 3. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Senátor: Merkelová je hloupá ženská, má špinavý plán.

ROZHOVOR „Je jen otázkou času, než se objeví nový Hitler,“ varuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Jaromír Doubrava. Vyjádřil se k reakcím Evropy v souvislosti se 77. výročím obsazení Československa a vzniku protektorátu Čechy a Morava. „Dnes by nás hodili přes palubu také bez jakéhokoli uzardění. Přiznejme si, že už to vlastně udělali v souvislosti s migrační vlnou. Chtějí z nás udělat skládku muslimů.“ Doubrava zhodnotil i slovenské volby: „Volbou Kotleby vlastně lidé říkají, že v případě nutnosti je třeba migranty zastavit i zbraněmi.“

 
15. 3. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Propaganda z České televize, už zcela otevřená. Petr Žantovský rozkrývá, co jsou zač skupiny, agitující na obrazovce za Brusel

TÝDEN V MÉDIÍCH Za politický i mediální majstrštyk považuje Petr Žantovský to, co se na summitu představitelů EU povedlo Davidu Cameronovi. Přitom i česká média to prezentují jako dohodu, přestože šlo o jasné vítězství britského premiéra. Ve svém pravidelném ohlédnutí za uplynulým týdnem se pozastavuje nad tím, jak Česká televize zve na střídačku nejapné propagandisty ze spolků Europeum či Evropské hodnoty, zatímco zastáncům opačných názorů ve svém vysílání prostoru nedopřává.

 
3. 3. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Petr Gabriel po roce: Policejní zásah v Uherském Brodě byl zpackaný

 
19. 2. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Předkové by Vám naplili do očí!

 
16. 2. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Demonstrant - Václav Klaus ml.

 
15. 2. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Svědectví z uprchlického tábora: Migranti jsou jako časovaná bomba, Unie ztratila soudnost

 
4. 2. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Mojí noční můrou je, že Německo migrační krizi nezvládne a začnou bujet nahnědlá hnutí, říká bývalý velvyslanec Kolář

 
8. 1. 2016 | | Rubrika: Rozhovory

Karel Köcher pro PL odhaluje tajemství velké politiky

Na Ukrajině byly stovky západních poradců. NATO chtělo střet, Rusové mu vzali vítr z plachet

 
24. 12. 2015 | | Rubrika: Rozhovory

Šéf Sněmovny Hamáček brání islám: Pro lidstvo je důležitý

 
30. 10. 2015 | | Rubrika: Rozhovory

Merkelovou obviňují Němci z vlastizrady, podali na ni už 400 trestních oznámení

 
30. 10. 2015 | | Rubrika: Rozhovory

VĚDĚL NĚKDO Z NÁS, ŽE OD ROKU 1989 V ROCE 2015 :

 
14. 9. 2015 | | Rubrika: Rozhovory

ANKETA: Splacení dluhu i ohrožení, míní osobnosti k přijímání uprchlíků

 
10. 9. 2015 | | Rubrika: Rozhovory

KOMENTÁŘ: Protixenofobní vědecká petice - Václav Klaus ml.

 
24. 8. 2015 | | Rubrika: Rozhovory

Miloš Zeman je dnes nejmocnějším mužem Evropy. Vrací národu hrdost, říká Martin Konvička, volič prezidenta

 
21. 8. 2015 | | Rubrika: Rozhovory

Stanislav Novotný: Říkal jsem jim, že budou po sobě střílet. Smáli se mi.

 
21. 8. 2015 | | Rubrika: Rozhovory

Jsem prý xenofób, protože mám strach z neznámého.

 
18. 8. 2015 | | Rubrika: Rozhovory