Jdi na obsah Jdi na menu

Studie o intimním životě mužů: první sex mají v průměru v 18 letech

 
 
Trvala po dva roky a vědci při ní vyzpovídali přes 12 tisíc mužů. Zajímal je jejich vstup do sexuálního života, jejich orientace, počet intimních partnerek a milostné praktiky. Výzkum Technické univerzity v Mnichově zjistil například to, že mezi sexuální orientací a skutečným milostným životem nemusí být soulad.

 

První se si muži dopřávají v průměru v osmnácti letech, tvrdí výzkum. 

foto: Profimedia.cz

 

Právě to se týkalo hned šesti procent respondentů, které studie do výsledků zanesla jako skryté homosexuály. Dotyční pánové se považovali za homosexuály, ovšem nežili tak. „Vedli čistě heterosexuální život, často se ženou a dětmi,“ popisuje vedoucí studie Kathleen Herkommerová z urologického oddělení univerzitní kliniky.

Zjištění přitom nebere jako anekdotické. „Jsou důkazy o tom, že takový nesoulad může vést k duševním zdravotním problémům,“ zdůrazňuje a dodává: „Existenci oné skupiny naznačovaly již předchozí studie. Teď o ní však máme poprvé vědecké doklady.“

A nebyla to jediná nesrovnalost. Celých deset procent gayů ve výzkumu vypovědělo, že mělo v posledních třech měsících před vědeckým zpovídáním sex se ženou. Ohledně tohoto nesouladu přitom tisková zpráva univerzity podotýká, že ho obdobné studie z Austrálie, Belgie nebo Spojených států nevykázaly.

Sex s mužem na zkoušku

Počet sexuálních partnerek muži odhadují

Matematicky to nesedí. Proto vědce zajímalo, proč uvádějí muži o tolik vyšší...
 

Dlouhé roky to vědcům vrtalo hlavou. Proto se rozhodli prozkoumat, proč muži ve výzkumech uvádějí o tolik větší počet sexuálních partnerek, než ke kolika partnerům se hlásí ženy. Mají za to, že našli vysvětlení: pánové počty odhadují, nemají je v hlavě a nepočítají je.

Muži, všem bylo pětačtyřicet let a bylo jich celkem 12 354, v průměru vypověděli, že první sexuální akt podstoupili v osmnácti letech, a to bez ohledu na svou sexuální orientaci. 

Do pětačtyřicátého roku věku zažila většina heterosexuálů, asi 70 procent, sex s maximálně deseti partnerkami. Největší skupina, 23 procent, zažila šest až deset partnerek, 20 procent mužů vystřídalo čtyři až pět žen, 12 procent pánů jich mělo jedenáct až patnáct.

Výrazně širším repertoárem intimních společnic a společníků se mohla pochlubit třetina bisexuálů a téměř polovina homosexuálů, měli přes třicet partnerů a partnerek.

V pětačtyřiceti letech byly se svou partnerkou v pětiletém a desetiletém vztahu tři čtvrtiny heterosexuálů. Podobně stabilním a dlouhodobým svazkem se pyšnila více než polovina homosexuálů a bisexuálů. Na 70 procent heterosexuálních pánů bylo sezdáno, 80 procent byli otcové.

Nejčastějším typem sexu, jemuž se věnovali heterosexuálové, byl přirozeně vaginální styk. V posledních třech měsících před anketou jich ho zažilo 98 procent, 60 procent si dopřávalo orální sex. U homosexuálních pánů orální sex vedl, přihlásilo se k němu 91 procent, až poté následoval, se 64 procenty, anální styk.

Autoři: