Jdi na obsah Jdi na menu

Provozovatel čínského internetového obchodu vstupuje na český trh

27. 3. 2016

Praha - Provozovatel čínského internetového obchodu vstupuje na český trh. Společnost Linemart, kterou vlastní čínská společnost Shenzhen Sailvan Network, bude sídlit u pražského letiště, kde si pronajala distribuční prostory o velikosti 18.166 metrů čtverečních. Linemart provozuje online obchody s oblečením a nové prostory využije k obsluze svých zákazníků po celé Evropě, zejména v Německu. ČTK o tom dnes informovala společnost Prologis, se kterou Linemart podepsal nájemní smlouvu.

 
foto

Společnost, firma, sklad zboží, pracovník, zaměsnanec - ilustrační foto. ČTK Pancer Václav

Linemart bude sídlit v hale DC1 v Prologis Park Prague-Airport. Jeho vlastník, Shenzhen Sailvan Network, má tisíc zaměstnanců v sídle v čínském Šen-čenu a v pobočkách v Hamburku a Los Angeles. Čínská firma byla založena v roce 2008.

"Blízkost parku letišti je rozhodující, uvážíme-li návštěvy našeho vedení. Lokalita zároveň nabízí rychlý a pohodlný přístup do Německa, kam chceme směřovat většinu našich logistických operací," uvedl ředitel Linemartu Tchao Lin.

Čínské společnosti si Českou republiku stále častěji volí jako výchozí bod pro expanzi na evropské trhy. "Vede je k tomu nejen naše výhodné umístění v rámci Evropy a kvalitní komerční nemovitosti, ale i příznivá proinvestiční politika země," uvedl Peter Kolenčík ze společnosti 108 Agency, která poskytovala poradenství před podpisem nájemní smlouvy.

Prologis je s více než 950.000 metrů čtverečních jedním z hlavních poskytovatelů distribučních prostor v Česku. Park u letiště se skládá ze dvou budov na 33hektarovém pozemku.

Autor:
www.ctk.cz