Jdi na obsah Jdi na menu

Advokacie žije: Allen & Overy povýšila seniorní advokáty, Dentons má nového partnera

 

Advokát Jan Procházka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Advokát Jan Procházka. |
foto: Archiv AK Dentons

 

Advokacie žije přináší přehled aktuálního dění v české advokacii.

Mezinárodní advokátní kancelář Allen & Overy povýšila dva seniorní advokáty Petra Vybírala a Jana Skuhravého do funkce counsel. Vybíral poskytuje poradenství významným finančním subjektům na široké škále finančních transakcí a transakcí na kapitálovém trhu. Skuhravý působí v londýnské kanceláři v oddělení, jež se specializuje na projekty, energetiku a infrastrukturu. Zaměřuje se na akvizice, financování a refinancování infrastrukturních aktiv.

Vybíral v Allen & Overy působí od roku 2006, a od té doby poskytoval poradenství významným finančním institucím, korporacím a velkým investičním skupinám na široké škále finančních transakcí a transakcí na kapitálovém trhu, jakož i v oblastech práva cenných papírů, kapitálového trhu a další bankovní a finanční regulace v České republice a pomáhal všem těmto subjektům při přípravách jejich standardní dokumentace v těchto oblastech. Skuhravý působí v londýnské kanceláři v oddělení, které se specializuje na projekty, energetiku a infrastrukturu. Zaměřuje se převážně na akvizice, financování a refinancování infrastrukturních aktiv, a zejména na transakce ve střední a východní Evropě.

Nový partner Dentons

Pražská kancelář globální právní firmy Dentons oznámila jmenování Jana Procházky partnerem. Procházka je jedním ze dvou vedoucích skupiny pro oblast korporátního práva pražské a bratislavské kanceláře. Věnuje se oblasti fúzí a akvizic, private equity a joint ventures, jakož i korporátnímu, bankovnímu a finančnímu právu. Jan Procházka je advokátem s téměř 20 let právnické praxe. Je jedním ze dvou vedoucích skupiny pro oblast korporátního práva pražské a bratislavské kanceláře Dentons. Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti fúzí a akvizic, private equity a joint ventures, jakož i korporátního, bankovního a finančního práva. Specializuje na transakce zejména v sektorech strojírenství a automobilového průmyslu, chemického průmyslu, hotelnictví, obnovitelných zdrojů, e-commerce a TMT.

 

Advokát Václav Žalud.

Advokát Václav Žalud.

 

Další personální novinkou v kanceláři je jmenování Martina Froňka a Václava Žaluda na pozice counselů. Václav Žalud je advokátem s 9 lety praxe v oblasti insolvencí a restrukturalizací a soudních sporů. Má rozsáhlé zkušenosti především v insolvenčním řízení a soudních sporech, včetně těch přeshraničních. Martin Froněk je advokátem s 8 lety praxe v oblasti insolvencí a restrukturalizací, soudních sporů a trestního práva. Má rozsáhlé zkušenosti se zastupováním věřitelů při konkurzních likvidacích a při soudních i mimosoudních restrukturalizacích.

 

Advokát Martin Froněk.

Advokát Martin Froněk.

 

Komplexní poradenství

Advokátní kancelář Havel & Partners poskytla komplexní právní poradenství německé energetické společnost innogy SE při prodeji 50,04 procent akcií ve společnosti innogy Grid Holding. Ta zajišťuje skrze společnosti GridServices a GasNet, distribuci zemního plynu po celé České republice. Novým majitelem akcií se stal koncern RWE AG. Druhým akcionářem innogy Grid Holding a.s je australská investiční společnost Macquarie, která vlastní 49,96 procentní podíl.

Posila Eversheds Sutherland Dvořák Hager

K bratislavskému týmu advokátní kanceláře Eversheds Sutherland Dvořák Hager se přidala advokátka Simona Laktišová. Zabývá se oblastí soudních sporů, korporátní agendou, pracovním právem, ochranou osobních údajů a veřejnými zakázkami.

Právní služby

Advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák začne nově poskytovat právní služby v oblasti analýz trestní odpovědnosti právnických osob včetně vydávání vlastní certifikace. Firmám by vzhledem k zpřísňování podmínek trestní odpovědnosti měly nové služby kanceláře pomoci předcházet právním problémům, jež způsobí zaměstnanci, a usnadnit celý proces zproštění odpovědnosti.

ADVOKACIE ŽIJE

Advokacie žije je pravidelnou součástí rubriky Právo a justice. Pokud se i vy chcete podělit o novinky z vaší kanceláře, můžete je poslat na katerina.kolarova@lidovky.cz